23. 1. 2018

Čekatelský kurz Réva

RÉVA je víkendový čekatelský kurz z rodiny 3-BOBULE

pro sestry a bratry nejlépe od 18 let prioritně z okresu Hodonín a případně širšího okolí. Vzhledem k jeho krátké délce je kurz poměrně našlápnutý a proto vyžaduje aktivní a úplnou účast přihlášených. Absolvent kurzu si odnese potřebné znalosti k čekatelské zkoušce a také nové zážitky, dovednosti, inspiraci, naváže kontakty …

Pořadatelem kurzu je Junák – český skaut, okres Hodonín, z. s. Na jeho přípravě se podílí řada zkušených činovníků a lektorů z různých vzdělávacích akcí (Réva, Vavřinec, Velká Morava). Vůdcem kurzu je Karel Ryba – Mýval.

Nejbližší kurz Réva plánujeme na rok 2023.

HISTORIE

2020

Čekatelský kurz RÉVA 2020, na který se přihlásilo 18 účastníků, probíhal nakonec jinak oproti plánu vzhledem k nevítanému návštěvníku se jménem Covid-19 nejen v ČR. Část kurzu tak proběhla prezenčně a část distančně online formami, v měsících leden až říjen. Kurz úspěšně absolvovalo 11 z nich.

2017

Čekatelský kurz RÉVA 2017, na který se přihlásilo 20 účastníků starších 18 let z okresu Hodonín, probíhal od března do května 2017. Kurz úspěšně absolvovalo 15 z nich.