2. 12. 2017

Junák – český skaut, okres Hodonín, z. s.

… je pobočným spolkem hlavního spolku – Junák – český skaut, z. s., v souladu s občanským zákoníkem. Má právní osobnost.

Hlavní úkoly

• Podporovat skautskou výchovu dětí a mládeže v okrese Hodonín, zvyšovat úroveň a kvalitu.
  • Poskytovat zázemí pro činnost středisek a podporovat vedení.
  • Sdružovat, organizovat a řídit střediska.
  • Pořádat vzdělávací akce.

RADA

Předseda: Jiří Stokláska – Hrach
1. místopředseda: Matěj Zicháček – Bubo
2. místopředseda: Petr Mateleško – Lapka
Volení členové: Lenka Fortelná – Andy
Vedoucí středisek: Michal Kučera – Maus, Petr Machala – Pit, Martin Macek – Bob, Lucie Nováková – Buchta, Sebastian Komínek – Lancelot, Blanka Holásková – Bronťa

REVIZNÍ KOMISE

Předsedkyně: Oldřiška Skočíková – Olina
Členové: Zuzana Schwarzová – Rony, Michaela Chludilová – Míša, Jiří Polášek – Soko

ZPRAVODAJOVÉ

Zpravodajka pro hospodaření: Lenka Fortelná – Andy
Tajemnice: Šárka Komínková – Špu
Organizační zpravodaj:  Petr Mateleško – Lapka
Zpravodaj pro vzdělávání: Karel Ryba – Mýval
Správce majetku: Stanislav Ling – Stano

Orgány okresu

• SNĚM – nejvyšším orgánem okresu je sněm. Řádný okresní sněm je svoláván obvykle jedenkrát za 3 roky. Poslední sněm se uskutečnil 11. listopadu 2023 v Ratíškovicích.

• RADA – je vrcholným řídícím orgánem okresu mezi sněmy. Okresní rada se schází na svých řádných zasedáních obvykle jedenkrát za měsíc. Radu řídí předseda okresní rady.

• REVIZNÍ KOMISE – je vrcholný kontrolní orgán okresu. Okresní revizní komise se schází dle potřeby na základě svého plánu činnosti. Její činnost řídí předseda revizní komise. Předsedkyní Revizní komise je Oldřiška Skočíková.

• STATUTÁRNÍ ORGÁN – statutárním orgánem okresu Hodonín je předseda okresu Ing. Jiří Stokláska. Jeho zástupci jsou 1. místopředseda okresní rady Matěj Zicháček a 2. místopředseda okresní rady Petr Mateleško.

• ZPRAVODAJOVÉ – jsou jmenovaní činovníci, kteří mají právo účastnit se zasedání Rady, s hlasem poradním.

• PRACOVNÍ SKUPINY – Rada může dále zřizovat pracovní skupiny. Jsou zřízeny pracovní skupiny Výchovný odbor Želvičky a 3 Bobule. Další pracovní skupinou je Instruktorský sbor lesních kurzů Velká Morava.

• ZKUŠEBNÍ KOMISE – okres Hodonín má zřízenou zkušební komisi pro čekatelské a vůdcovské zkoušky, její předsedou je Mgr. Karel Ryba.

• STÁLÍ INSTRUKTOŘI – jsou hlavními garanty dvou vzdělávacích akcí, které okres Hodonín pořádá, Čekatelského lesního kurzu Velká Morava a Vůdcovského lesního kurzu Velká Morava.