2. 12. 2017

Rádcovský kurz Pyramida

Rádcovský kurz Pyramida se v okrese Hodonín koná již od roku 2009. Původně byl založen jako okresní rádcovský kurz, po pár letech začali na kurz jezdit i frekventanti z jiných okresů či krajů z důvodu absence dostatečného počtu rádcovských kurzů v republice. Na přípravách kurzů se podílelo nespočet instruktorů a pomocníků z téměř všech středisek, kteří vzdělali téměř 150 rádců. Kurz probíhá každoročně na přelomu roku. Od roku 2012 se souběžně s rádcovským kurzem koná také kurz pro oddílové rádce, který je jakousi nádstavbou k rádcovskému kurzu a pomyslným stupínkem mezi rádcovským kurzem a čekatelskou zkouškou. Kurz se koná nepravidelně (dle naplnění kapacity) a je koncipován jinak, než kurz rádcovský.

Proběhlé ročníky

Ročník 2016 - 2017

Místa víkendovek: Vyškov, Slavkov, Kroměříž, Hodonín, 23 úspěšně absolvovaných účastníků, Symbolický rámec – 4 živly – účastníci se opět netradičně seznamovali s živly, každý víkend vždy s jedním (voda, vzduch, země, oheň).

Seznam organizátorů:
Junior, Ryša, Villda, Bubo, Kuli, Miris, Harvy, Ježek, Kája, Mája, Sissi a If

Ročník 2015 - 2016
Místa víkendovek: Vyškov, Slavkov, Kroměříž, Hodonín, 23 úspěšně absolvovaných účastníků, Symbolický rámec – 4 živly – účastníci se netradičně seznamovali s živly, každý víkend vždy s jedním (voda, vzduch, země, oheň).

Seznam organizátorů:
Anička,  Junior, Ryša, Villda, Bubo, Kuli, Miris, Harvy, Ježek, Kája, Mája, Sissi a If

Ročník 2014 - 2015
Místa víkendovek Mikulčice, Vyškov, Kroměříž, Hodonín, 23 úspěšně absolvovaných účastníků, Symbolický rámec- cestování časem – účastníci navštěvovali různé místa v různých časech na Zemi (Mafie, KLDR, Pravěk, Scifi)

Seznam organizátorů:
Anička, Andy, Junior, Milka, Ryša, Šmudla, Villda, Bubo, Kuli, Miris, Harvy + nováčci: Ježek, Kája, Mája

Ročník 2013 - 2014
Místa víkendovek Hodonín, Zlín, Mikulčice, Hodonín, 14 účastníků, Symbolický rámec bylo cestování časem (KLDR, Scifi, Pravěk..)

Ročník 2012 - 2013
Místa víkendovek Ratíškovice, Veselí nad Moravou, Kroměříž, Přerov, 19 účastníků, Symbolickým rámec – účastníci byli studenti egyptologie a prozkoumávali taje hrobky

Ročník 2011 - 2012
Místa víkendovek Ratíškovice, Otrokovice, Slavkov u Brna, Mikulčice, 23 účastníků, Symbolickým rámec – účastníci byli studenti egyptologie a prozkoumávali taje hrobky

Ročník 2010 - 2011
Minikurz v podobě 2 víkendů, Veselí nad Moravou, Bojkovice, 11 účastníků, Prozkoumávání hrobky

Ročník 2009 - 2010
Místa víkendovek Mikulčice, Ratíškovice, Ždánice, Podivín, 18 účastníků