Želvičky v Bratislavě

Prví dubnový víkend jsme se s instruktorským týmem RK Pyramida vypravili do Bratislavy na Želví víkendovku – teambuilding a poradu. Ubytovali jsme se kousek od centra ve skromné klubovně našich slovenských bratrů ze 70. zboru Bizón víťazí. Celý víkend nám počasí přálo, takže jsme se hned v sobotu dopoledne vydali na obhlídku města. Viděli jsme Michalskou bránu, Ufo, kapličky a hezké uličky Starého města. Před polednem jsme to zapíchli v parku u řeky a pustili se do první části naší porady. Znovu jsme se poohlédli za minulým ročníkem a prošli si zpětnou vazbu od účastníků a následně jsme probírali celkový koncept kurzu. Určili jsme si několik priorit pro následující ročník RK Pyramida, zejména pak udělat tento ročník mnohem více zážitkový než teoretický. Po obědě jsme vyšli k Bratislavskému hradu, kde jsme se pokochali výhledy a absolvovali druhou část naší porady. Prošli jsme jednotlivé vzdělávací bloky kurzu a rozhodli, které potřebují nějakou úpravu, jinou časovou dotaci a podobně. Taky jsme procházeli kompetence rádce a diskutovali jsme o tom, jak je v kurzu naplnit. I když nás na víkendovku jela jen polovina týmu, porady byly efektivní a všichni jsme z nich měli dobrý pocit.

Večer přišla hlavní teambuildingová aktivita – únikovka. Zvolili jsme si tu nejtěžší úroveň s tématem Chrám lebek. Ze začátku jsme měli celkem obavy, jestli tuto misi zvládneme, ale nevzdali jsme to a s několika málo nápovědami se nám opravdu podařilo uniknout. Pak už jsme se vrátili na klubovnu, kde jsme sobotní den zakončili deskovkama a pohodovým posezením.

Přestože nás s přípravou následujícího ročníku RK Pyramida čeká ještě dost práce, z víkendu jsme se všichni vraceli spokojení a plní sluníčka.