21. 11. 2020

Výběr z bobulí

VÝBĚR Z BOBULÍ jsou semináře z rodiny 3-BOBULE

pro zájemce o průběžné vzdělávání nabízí okres Hodonín nepravidelně seminář na určité žádané téma. Seminář probíhá vždy v roce následujícím po roce, v kterém je VK Vavřinec. Ale může proběhnout i v jiném roce. Máte zájem o nějaký seminář? Navrhnete nějaké téma semináře? Pište na: mvl.ryba@skaut.cz

2020

• 21. 11. 2020, ONLINE, téma: Psychické bezpečí dětí v oddíle, 12 účastníků, Kloky

Seminář se uskutečnil online v sobotu dopoledne 21. listopadu, lektorovala jej sestra Kloky z Brna pro celkem 12 účastníků. Seminář se zaměřoval na zodpovězení otázek: Co vše může vést k psychickému ohrožení dítěte v oddíle? Jak s tímto rizikem pracovat? Jak na něj myslet a předcházet mu? Jak vytvářet v oddíle nebo třeba na i na kurzu bezpečí a atmosféru, ve které je všem členům nebo účastníkům dobře? Bylo to příjemně a přínosně strávené dopoledne.

• 5. 10. 2019, ZOO Hodonín, téma: Děti s ADHD, 9 účastníků, Horn

Seminář Děti s ADHD se uskutečnil dne 5. 10. 2019 v Hodoníně ve vzdělávacím středisku Zoologické zahrady. Přednášel bratr Hern, vypomáhala mu sestra Mimi, oba z Olomouce. Semináře se zúčastnilo 9 osob z okresu Hodonín. Seminář se všem účastníkům velmi líbil, jak po odborné stránce, tak po lektorské stránce. Všechny účastníky seminář v podání bratra Herna velmi zaujal, rozšířil jim obzory v oblasti ADHD a navíc mohli v rámci programu řešit i konkrétní případy z praxe. Mimo to se účastníci dozvěděli i něco málo z jiných oblastí psychologie.